چون برند شما ارزشمند است

اهمیت و ضرورت دیجیتال مارکتینگ

علی حامدی مقدم

علی حامدی مقدم

اهمیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ

چرا به دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم و بازاریابی دیجیتال چه اهمیتی دارد؟

طی چند سال گذشته اهمیت دیجیتال مارکتینگ بیش از گذشته افزایش پیدا کرده و به جرئت می‌توان گفت، کسب‌وکارهایی که این حوزه را نادیده بگیرند، ضرر زیادی متحمل می‌شوند و در میدان رقابت عقب خواهند ماند. اگر تابه‌حال به فکر استفاده از این فرصت بازاریابی دیجیتال نبودید یا برنامه‌ریزی درستی برای آن نداشته‌اید، وقت آن رسیده که از همین لحظه برای زمان پیش رو، برنامه‌ریزی داشته باشید و یک استراتژی بازاریابی دیجیتال اصولی برپا کنید.

این که باید از کجا شروع کرد و نقطه آغاز و البته پس از آن رده‌بندی‌های بعدی چطور باید باشد، یک چالش رایج است که اکثر کسب‌وکارها در بدو امر ورود به بازاریابی آنلاین، با آن مواجه هستند. فارغ از این چالش، لازم است بدانید که داشتن یک برنامه جامع با چارچوب‌های مشخص و زمان‌بندی دقیق و صحیح، کمک خواهد کرد تا بیشترین بهره‌وری را از بستر آنلاین برای کسب‌وکار و درآمدزایی خود داشته باشید.

در این مطلب به دنبال آن هستیم تا ببینیم ضرورت و اهمیت دیجیتال مارکتینگ به راستی چیست و چرا در این عصر، تا به این اندازه به آن وابسته هستیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

در اینجا به معرفی 6 موردی خواهیم پرداخت که هر یک ضرورت دیجیتال مارکتینگ و اهمیت استفاده از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال را نشان داده و بدون آن‌ها نمی‌توان یک طرح کسب‌وکار موفق را تصور کرد.

پیش از هر چیزی، به یاد داشته باشید که قرار است بازاریابی دیجیتال به درستی از کسب‌وکار شما پشتیبانی کرده و استراتژی‌های آن، به کلی در یک مسیر هدفمند و مشخص، یعنی ایجاد نرخ تبدیل و افزایش فروش و درنهایت درآمدزایی بالاتر، حرکت می‌کند. حال ممکن است برخی از این استراتژی‌ها، شبیه به بازاریابی سنتی، کاملا مستقیم باشند، اما اکثر آن‌ها (اکثر موفق و به‌روز آن‌ها)، به‌صورت بازاریابی غیرمستقیم هستند و به هیچ وجه شکل تهاجمی ندارند.

اما در کل بازاریابی دیجیتال قرار است که با به کار بردن برخی از تکنولوژی‌ها، بسترهای آنلاین، رسانه‌های دیجیتال و مانند آن‌ها، اهداف سابق بازاریابی سنتی شما را با هزینه‌های به مراتب کنترل شده‌تری، محقق سازد. این به‌خوبی اهمیت و ضرورت بازاریابی دیجیتال را مشخص می‌کند.

قطعا این قرار است که یک برنامه بزرگ و جامع باشد و برای رسیدن صحیح به آن در یک زمان‌بندی مشخص، باید استراتژی قوی بازاریابی آنلاین داشته باشید. درواقع، هر آن‌قدر که بازاریابی در شکل سنتی، نیاز به برنامه‌ریزی داشت، در بازاریابی آنلاین، بارها و بارها بیشتر به این برنامه‌ریزی و استراتژی مشخص شده، نیاز خواهیم داشت. به‌علاوه این که در شکل دیجیتال مارکتینگ، باید تک تک جزئیات نیز مشخص شود و مانند بازاریابی سنتی، متکی به برخی از تصمیم‌گیری‌های کلی نیستیم.

1- تبلیغات و اهداف شما جهت‌دار می‌شوند

یکی از مشکلاتی که شرکت‌ها و سازمان‌ها بدون استراتژی دیجیتال با آن روبرو هستند و در بسیاری از مواقع حتی خود نسبت به آن اطلاعی ندارند، عدم جهت‌گیری صحیح است. با داشتن یک هدف استراتژیک روشن، آن چیزی که قرار است در میان‌مدت و درازمدت به دست بیاورید مشخص شده و به‌خوبی می‌دانید که چطور قرار است سهم بزرگ‌تری از مشتریان را به‌دست آورده و روابط عمیق‌تری با مشتریان فعلی خود نیز ایجاد کنید. درواقع، این یکی از موارد مهم در اهمیت دیجیتال مارکتینگ است که نباید نسبت به آن غفلت کرد.

اگر شما اهداف بازاریابی دیجیتال هوشمند نداشته باشید، احتمالا در پی آن، منابع کافی برای رسیدن به این اهداف را نیز تامین نخواهید کرد و به‌طور کلی، به فاز تجزیه‌وتحلیل مشتری و ترسیم مسیر رسیدن به نقطه اوج وفاداری او را نخواهید داشت.

2- شما، مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را پیدا خواهید کرد

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ ورود نکرده باشید، به‌کلی بخش بزرگی از مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را شناسایی نکرده‌اید و درواقع یک زمینه بزرگ درآمدزایی را از دست داده‌اید. در حقیقت، عدم درک بازار آنلاین، به معنای از دست دادن همان پویایی کانال‌های سنتی است و شما از حجم بزرگی از انواع پروفایل مشتریان، تحلیل رفتار آن‌ها، رقبا، پیشنهادات، گزینه‌های ارتباطی و … بی‌نصیب مانده‌اید. این به معنی از دست دادن یک پتانسیل بزرگ سودآوری است و باعث می‌شود تا نه تنها بخش قابل توجهی از سود ممکن خود را از دست بدهید، بلکه باعث می‌شود در میدان رقابت با رقبای خود نیز جا بمانید و این مسئله، رفته‌رفته در دنیای امروزی، موجب تحلیل کسب‌وکار شما خواهد شد.

3- در دنیای رقابت، سهم بازار خود را حفظ خواهید کرد

ضرورت دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟ به یاد داشته باشید که اگر شما منابع کافی برای بازاریابی دیجیتال اختصاص ندهید و از این فرصت به‌درستی استفاده نکنید، رقبای شما سهم دیجیتال‌تان را می‌بلعند. در این بازار رقابت کسب‌وکار، کسی منتظر نمانده و اگر روزنه‌ای برای رقبا باقی بگذارید، قطعا از آن نهایت بهره‌برداری را خواهند کرد. از این روی، گاهی اوقات می‌بینیم که کسب‌وکارهای جدید و کاملا نوپا، با بهره‌گیری درست از بهینه‌سازی بازاریابی اینترنتی، از دیگر رقبای قدیمی و کهنه‌کار، سبقت گرفته و سهم بزرگ‌تری از بازار را به‌دست می‌آورند. این به دلیل همان نقطه‌ضعف‌ها و غفلت‌هایی است که کسب‌وکارهای قدیمی‌تر در حوزه بازاریابی درونگرا یا اینترنتی خود انجام داده‌اند.

4- برندسازی قوی انجام خواهید داد

اکثر کسب‌وکارها نیاز به برندسازی دارند و استفاده از روش‌های قدیمی و فریاد زدن نام برند نیز این روزها خریداری ندارد. از این روی، نباید هرگز فرصت استفاده از یک رویکرد استراتژیک در قالب بازاریابی آنلاین را برای برندسازی خود از دست بدهید. به این فکر کنید که چگونه ایجاد تجربیات دیجیتال مثبت و موثر برای کاربران، می‌تواند جذابیت برند شما را بهبود بخشد. این شامل بهبود خدمات آنلاین، ابزارهای تعاملی و تعاملات دیجیتال مخاطبان برای بهبود خدمات مشتری خواهد بود.

5- پول و زمان خود را با روش‌های تکراری بی‌اثر، هدر نخواهید داد

در شکل بازاریابی سنتی، همیشه با حجم بزرگی از صرف یا بهتر بگوییم، هدردهی بودجه روبرو بودیم که اغلب اوقات نیز به آن اندازه که باید، اثربخشی نداشت. اهمیت دیجیتال مارکتینگ اینجا خود را به‌خوبی نشان می‌دهد. در شکل بازاریابی دیجیتال، به مراتب بهتر می‌توان هزینه‌ها را کنترل کرده و با توجه به بودجه موجود، مدیریت عالی در مخارج بازاریابی داشت. به‌علاوه در شکل بازاریابی سنتی و قدیمی، یک سری الگوهای از پیش تعریف شده وجود داشت و کم‌تر زمانی می‌توانستیم از این الگوها به‌صورت متفاوت استفاده کنیم. اما در شکل بازاریابی دیجیتال این امکان به‌راحتی وجود دارد که پس از پشت سر گذاشتن هر کمپین، به راحتی رفتار کاربران را آنالیز کرد و متناسب با آن در کمپین‌های بعدی تصمیم‌های متفاوتی گرفت.

روش‌های بازاریابی دیجیتال، کاملا خلاقانه بوده و می‌توان صدها مدل و الگوی بازاریابی از آن خلق کرد که پیش از این تکرار نشده باشد. از این روی، با داشتن برنامه‌ریزی و در صورت نیاز تغییر آن، عجیب نیست که بتوان از استراتژی‌های بازاریابی جدید استفاده کرده و به اهداف تجاری به شکلی موثرتر دست یافت.

6- افزایش فروش کالا یا خدمات را تجربه خواهید کرد

افزایش فروش کالا یا خدمات، یکی از اصلی‌ترین اهداف بازاریابی دیجیتال بوده که در صورت درست پیاده شدن و داشتن تحلیل‌های منطقی و علمی، به‌خوبی میسر خواهد شد. در حقیقت این افزایش فروش که درنهایت به سودآوری بالاتر شما منجر خواهد شد، اصلی‌ترین زاییده‌ی بازاریابی آنلاین است و تمامی مسیرها و اهداف دیگر، حول محور رسیدن به این موضوع، به جریان خواهند افتاد. با این حساب، لازم است که کلیه استراتژی و برنامه‌ریزی‌هایی که در این راستا صورت می‌گیرد، به‌منظور رسیدن به نقطه سودآوری بالاتر از طریق فروش بیشتر کالا و خدمات باشد.

کلام آخر

داده‌ها حاکی از آن است که طبق انتظار ما، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی جست‌وجو، اصلی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بازاریابی دیجیتال هستند. البته ویدیو مارکتینگ نیز توانسته در سال‌های اخیر، جایگاه بسیار خوبی به دست بیاورد و بسیار تاثیرگذار ظاهر شود. بزرگترین چیزی که باعث می‌شود مطمئن شویم دوره‌‌ی گذار از روش تبلیغاتی سنتی را سپری کرده و وارد عصر جدید شده‌ایم، جهت‌گیری تبلیغات از تلویزیون و تبلیغات چاپی، به سمت دنیای اینترنت است. شما چه نظر و تجربه‌ای در این باره دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.