چون برند شما ارزشمند است

سمک به خورشیدشاه نگاهی انداخت و گفت: «ای خورشید شاه! تا به اینجا در راه‌اندازی کسب‌و‌کار و تعیین استراتژی، موفق عمل کردی؛ که این مایه‌ی مسرت من است. اما حالا زمان آن است که برای کسب‌و‌کار خود نقش و نشانی انحصاری انتخاب کنی که هر کسی با دیدن آن، کسب‌و‌کارت را به خاطر بیاورد.»

خورشیدشاه گفت: «ای سمک من می‌دانم نشان چیست و خودم طرفدار این نوشیدنی خنک هستم که نشان آن دایره‌ای قرمز و آبی است. اما سمک درباره انتخاب نشان، هیچ نمی‌دانم چه کنم. از طرفی دیگر دوست دارم محصولاتم را در بقچه یا کیسه‌ای متفاوت در بازار عرضه کنم؛ اما در این مورد هم ایده‌ای ندارم. سمک تو بگو من چه کنم؟»

سمک لبخندی زد و دست خورشید شاه را گرفت و او را به اتاقی برد. تابلویی بالای درب اتاق بود که روی آن نوشته شده بود: «آتلیه».

طراحی گرافیک و هویت بصری برند چیست؟

در تبلیغات، طراحی گرافیکی یعنی استفاده از اجزای گرافیکی و تصویری تا به این واسطه، پیام برند را به مخاطب برسانیم یا اینکه یک محصول را معرفی کنیم. که این به معنی استفاده استراتژیک از رنگ، تصویرسازی، عکس، انیمیشن، فونت نوشتار و تکنیک‌های چاپ و طراحی مختلف است.

در طراحی هویت بصری، از رنگ، اجزای گرافیکی، فونت و… استفاده می‌شود تا هویتی یکتا و مطابق با استراتژی برند، طراحی و اجرا ‌کنیم. در نتیجه کسب‌کار شما، لوگو، برگه‌های اداری، کارت ویزیت و… منحصر به‌فرد خواهد داشت.

هویت بصری برند و طراحی گرافیک چه اهمیتی در تبلیغات دارد؟

 پس از بررسی محصول یا کسب‌و‌کار، استراتژی بازاریابی و تبلیغات مشخص شد و در گروه خلاقیت، در مورد چگونگی اجرای استراتژی تصمیم‌گیری شده است. حالا زمان این است که اعضای تیم واحد آتلیه وارد میدان شوند و تصویری خلاقانه و ماندگار از برند یا محصول بیافرینند. تصویری که در کنار بهره‌گیری از خلاقیت و هنر، پیام برند را به مخاطب برساند و به برند برای رسیدن به اهدافش کمک کند.

اغلب افراد معتقدند که تصاویر و رنگ‌ها از اجزای ماندگار تبلیغات و برندسازی هستند. بهره‌مندی از یک لوگوی حرفه‌ای، زیبا و ساده باعث می‌شود که مخاطب برند را با یک نشان به خاطر بسپارد و در برخوردهای بعدی راحت‌تر، برند را به خاطر بیاورد و ذهنش با آن ارتباط بگیرد.

هویت بصری اگر به صورت حرفه‌ای و مطابق با استراتژی طراحی شده باشد؛ در نگاه اول مخاطب را جلب می‌کند. برند شما را در میان رقبا متمایز می‌سازد و مخاطب ارتباط ماندگار و عمیقی با برند شما خواهد ساخت.

روند استفاده از خدمات آتلیه آتوبه

ثبت درخواست مشاوره
برگزاری جلسه بریفینگ
ایده‌پردازی
اجرای طرح اولیه
تایید نهایی

در آتلیه آتوبه چه خدماتی ارائه می‌شود؟

در واحد آتلیه آتوبه، تلاش می‌کنیم هویت تصویری متناسب با استراتژی برند کسب‌و‌کار شما طراحی کنیم و آن را در تمام نقاط تماس کسب‌و‌کار با مخاطبان اجرا کنیم. از جمله خدماتی که طراحان حرفه‌ای آتلیه آتوبه ارائه می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایده‌پردازی و طراحی هویت بصری (Visual Identity)

هویت بصری از پایه‌های اصلی برند هر کسب‌و‌کاری است. هویت بصری برند، اغلب در قالب یک دفترچه که قواعد حضور در هر جایی را مشخص می‌کند ارائه می‌شود. هویت بصری برند از موارد متعددی تشکیل شده است: لوگو، که نماد کل هویت برند است، برگه‌های اداری (سربرگ، کارت ویزیت، پاکت و…) ابزار بازاریابی (بروشور، تراکت، کتاب و وب‌سایت)، محصول و بسته‌بندی آن، طراحی پوشاک (لباس‌های کارمندان)، طراحی تابلوها (در فضای داخلی و خارجی شرکت) و … .

ایده‌پردازی و طراحی انواع اقلام چاپی

بروشور، کاتالوگ، تراکت، بیلبورد و هر نوع محتوای تبلیغاتی که برند منتشر می‌کند؛ در واحد آتلیه آتوبه، ایده‌پردازی، طراحی و با بهترین کیفیت چاپ می‌شود. این اقلام تبلیغاتی یا غیر تبلیغاتی باید در راستای استراتژی برند و هویت بصری برند طراحی شده باشند که این مسئله همیشه مورد توجه طراحان متخصصِ آتوبه است.

ایده‌پردازی و طراحی بسته بندی محصول

بسته‌بندی محصول در درجه اول باید جذاب باشد و در عین حال هم‌راستا با هویت بصری برند. همچنین در انتخاب رنگ و جنس بسته‌بندی، باید به نوع محصول و شرایط نگهداری آن دقت کرد تا محصول بدون هیچ آسیبی به دست مخاطبان برسد. طراحی یک بسته‌بندی منحصربه‌فرد و خلاقانه که تجربه‌ی کاربری خوبی را در برای مصرف‌کننده به یادگار می‌گذارد، مهم‌ترین هدف تیم طراحان آتوبه برای طراحی بسته‌بندی محصولات است.

انواع تصویرسازی و طراحی سه بعدی و فتومونتاژ

برای اجرای تبلیغات آنلاین/ آفلاین، حتی اگر نیاز به طراحی سه‌بعدی، فتومونتاژ یا تصویرسازی باشد، تصویرسازان و طراحات تیم آتوبه خلاقیت و تخصص خود را ترکیب می‌کنند و با استفاده از بهترین ابزارها، نیاز هر کسب‌و‌کار را به تصویر می‌کشند. خروجی می‌تواند به عنوان دیوارنگاری محل کارتان استفاده شود، یا کاراکتر برندی که پیام شما را به همه خواهد رساند؛ یا بخشی از گرافیک وب‌سایت شما باشد.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی یکی از عناصر مهم در تبلیغات و بازاریابی است. این هنر یک عکاس است که تصویری از محصول ثبت کند که همزمان هم تمام جزئیات محصول مانند: جنس، رنگ و بافت آن را نشان دهد و هم تصویر چنان جذابیتی داشته باشد که مخاطب را جذب کند و بازتابی ماندگار از محصول در ذهنش بسازد.

در آتلیه آتوبه، تمام طراح‌ها، گرافیست‌ها و تصویرسازان به جدیدترین نرم‌افزارها و ابزارها و تخصص مسلح هستند. همه آماده‌اند تا به کسب‌و‌کار شما هویتی تصویری ببخشند، پیام برند یا کمپین تبلیغاتی شما را با خلاقیت و هنر ماندگار بسازند.

اگر کسب‌و‌کار شما هنوز هویت بصری منحصربه‌فرد ندارد، تصاویر جذابی از محصولات ثبت نشده است یا به دنبال خدمات طراحی گرافیک، تصویرسازی و عکاسی هستید؛ همین حالا با آتوبه تماس بگیرید. همکاران ما در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.