چون برند شما ارزشمند است

خورشید شاه دکمه خاموش کنترل تلویزیون را فشار داد و گفت: « سمک عیار من هم می‌خواهم برای کسب‌و‌کارم آگهی در تلویزیون منتشر کنم. مثل همین آگهی که حتی کودکان هم در کوچه و خیابان از آن صحبت می‌کنند و تکیه کلام مردم شده است.»

سمک عیار جدول سودوکو را کنار گذاشت و گفت: «این خواسته‌ی تو ناممکن نیست. من با تمام تیم آتوبه به این کار می‌توانیم یار تو باشیم. اما خوب است بدانی که آنچه یک تبلیغ را در ذهن ماندگار می‌سازد؛ خلاقیت در ایده و اجراست. یعنی ای خورشید شاه آنچه که تو می‌خواهی تبلیغ خلاقانه است.»

خورشید شاه پاسخ داد: «جالب شد ای سمک! برای من از خلاقیت و تبلیغ خلاقانه و تیم خلاقیت خودت (آتوبه) بیشتر بگو.»

خلاقیت چیست؟

وقتی صحبت از خلاقیت می‌شود؛ بارها عبارت «Think Out of the Box» را شنیده‌ایم. بنابراین خلاقیت را می‌توان نگاهی متفاوت به مسئله داشتن و یافتن راه‌حلی غیر متعارف برای مسئله تعریف کرد.

تحقیقات نشان می‌دهد که هیچ عنصری مثل خلاقیت در ماندگاری تبلیغات در ذهن مخاطب نقش ندارد. یک تبلیغ خلاقانه بیننده را در مرحله اول جذب می‌کند و سپس نگاه مثبتی نسبت به برند یا محصول در فرد ایجاد می‌کند.

میزان موفقیت یک برند در معرفی خود و محصولاتش و ماندگاری آنها در ذهن، در تیم خلاقیت آژانس‌های تبلیغاتی رقم می‌خورد. تیم خلاقیت برای افزودن خلاقیت به یک تبلیغ، از مرزهای سنتی عبور می‌کنند، موقعیت‌هایی خارج از عادت را برای مسئله متصور می‌شوند، چاشنی شیطنت، طنز یا بازی را ترکیب می‌کنند.

تیم خلاقیت آتوبه چه خدماتی ارائه می‌کند؟

تیم خلاقیت در آتوبه چگونه عمل می‌کند؟

تیم خلاقیت در آژانس تبلیغاتی وظیفه نگارش متن‌های تبلیغاتی و ایده‌پردازی برای اجرای استراتژی و اهداف کمپین تبلیغاتی را بر عهده دارند. تیم خلاقیت حتی در انتخاب رسانه‌ها نیز خلاقانه عمل می‌کند؛ ممکن است یک رسانه غیرمعمول را برای رساندن پیام انتخاب کند یا اینکه از یک رسانه، متفاوت استفاده کند.

تیم خلاقیت در آژانس تبلیغاتی از افراد با سمت‌های مختلف تشکیل شده است. مدیریت خلاقیت وظیفه مدیریت تیم خلاقیت را بر عهده دارد. کپی‌رایتر، طراح گرافیست، ویراستار و… از اعضای تیم خلاقیت هستند. این افراد در جلسات خلاقیت به دور هم جمع می‌شوند تا با توجه به استراتژی برند و کمپین، پیام کمپین را با شیوه‌های خلاقانه ارائه کنند.

روند استفاده از خدمات واحد خلاقیت آتوبه

برگزاری جلسه بریفینگ
بررسی استراتژی و اهداف
ایده‌پردازی و سنجش ایده
ارائه ایده و طرح نهایی
تایید نهایی ایده
اجرای ایده

تیم خلاقیت آتوبه چه خدماتی ارائه می‌کند؟

ایده‌پردازی و خلق ایده مرکزی

برای طراحی و اجرای یک کمپین، انتخاب نام برند یا حتی تولید یک تیزر تبلیغاتی، در ابتدا لازم است که تیم خلاقیت، ایده‌ای خلاقانه برای اجرا ارائه کند. در ایده‌پردازی به بایدها و نبایدها توجهی نمی‌شود و پس از انتخاب ایده‌ی مناسب، مدیر خلاقیت همخوانی ایده با استراتژی و اهداف بررسی می‌کند.

نگارش سناریو و نریشن تبلیغاتی

نوشتن سناریو و نریشن برای تبلیغات از دیگر وظیفه‌های تیم خلاقیت است. فرد نویسنده، که اغلب کپی‌رایتر است، با توجه به ایده‌ی تایید شده، اهداف و استراتژی محتوایی متن سناریو یا نریشن را می‌نویسد.

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ به معنی تبلیغ نویسی است. کپی‌رایتر فردی است که وظیفه نگارش انواع متن تبلیغاتی را بر عهده دارد. هر تبلیغی بخش متنی نیز دارد که ممکن است یک شعار یا سناریو باشد. تگ‌لاین (شعار برند)، اسلوگان (شعار کمپین یا تبلیغ)، نام برند، سناریو، نریشن، کاتالوگ، تراکت، بروشور، بیلیورد و … از جمله مواردی هستند که کپی رایتر وظیفه نگارش آنها را بر عهده دارد.

«خلاقیت بی‌جا مانع کسب است!»

بله، گاهی خلاقیت در تبلیغ، مانعی در راه رسیدن به اهداف تبلیغ می‌شود. کسب‌و‌کار با صرف زمان و هزینه زیاد کمپین تبلیغاتی اکران می‌کند که نه مخاطب با آن به سادگی ارتباط می‌گیرد و نه حتی نام برند در ذهن بیننده باقی می‌ماند. به همین خاطر است که خلاقیت در تبلیغات مرز باریکی بین تبلیغ موثر و غیر موثر ایجاد می‌کند.

اگر تبلیغات را به یک غذا تشبیه کنیم؛ خلاقیت، نمک آن است. زمانی مزه غذا به‌یادماندنی می‌شود که نمک آن به اندازه باشد. تیم خلاقیت آتوبه در جلسات و فرآیند طراحی تبلیغ، به اهداف و استراتژی توجه دارند تا نمک خلاقیت باعث از دست‌رفتن اهداف اصلی نشود.

واحد خلاقیت آتوبه، از افرادی جوان، جسور و خلاقی تشکیل شده است که تبلیغات و بازاریابی را می‌دانند و تجربه دارند. این جوانان آماده هستند تا به مسائل کسب‌و‌کار شما متفاوت نگاه کنند، ایده‌هایی ناب ارائه کنند تا تبلیغات شما به یک اثر ماندگار تبدیل شود. برای دریافت مشاوره، همین حالا درخواست خود را ثبت کنید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.