چون برند شما ارزشمند است

چون خورشید شاه به منزلی رسید، عده‌ای از تاجران و بزرگانی بدید که در گوشه‌ای نشسته‌اند و برای ساعت‌ها سر در گریبان دارند و به تلفن همراه خود خیره شده‌اند. خورشیدشاه سمک را فراخواند از او پرسید که این جماعت به چه مشغولند؟

سمک عیار دستی در جیب خود فرو برد و گوشی همراه خود را در آورد و گفت: «خورشید عالم‌تاب چه نشسته‌ای که جماعت کثیری حجره خود را به فضای دیجیتال منتقل کرده‌اند و روزی خود می‌خورند و اینان در حال گرداندن حجره خود در فضای آنلاین هستند.»

خورشیدشاه تا این بِشنید، توشه خود را گشود و لپ‌تاپ را آتش کرد و وارد بازار دیجیتال شد. چون همهمه‌ی بازار را بدید؛ فریاد برآورد: «سمک بیا! که بازار پر ازدحام است و کار در این بازار سخت. انجام کار سخت از که برآید جز سمک عیار.» سمک پیش آمد و گفت: «غم مخور خورشید شاه، که سمک همراه توست و به راه‌حل آگاه. راه سرآمد شدن در این بازار، دیجیتال مارکتینگ است یا همان بازاریابی آنلاین.».

دیجیتال مارکتینگ یعنی چه؟

با شنیدن کلمه «تبلیغات و بازاریابی»، در ذهن اکثر افراد تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردهای سطح شهر یا تراکت‌هایی که در خیابان پخش می‌کنند، تداعی می‌شود. اما این نوع تبلیغات تنها بخش کوچکی از روش‌ها و ابزار تبلیغات و بازاریابی است.

فناوری‌های جدید و گسترش اینترنت دنیای تبلیغات و بازاریابی را نیز تحت تاثیر قرار داده است و زیرمجموعه‌ای جدید به نام «دیجیتال مارکتینگ» را به حوزه تبلیغات و بازاریابی اضافه کرده است. دیجیتال مارکتینگ را می‌توان به این صورت تعریف کرد:

«دیجیتال مارکتینگ، استفاده‌ی هوشمندانه از ابزارهای موجود در فضای دیجیتال است؛ به صورتی که به کسب‌و‌کار کمک کند تا به اهداف تعیین شده در بازاریابی دست پیدا کند.»

ما در آتوبه به این تعریف دیجیتال مارکتینگ باور داریم و به آن پایبندیم. همواره در تلاش هستیم که نیازهای بازاریابی کسب‌و‌کار را در نظر بگیریم، بازار و محصول را به خوبی بشناسیم و سپس ابزار و روش‌های دیجیتال را برای رسیدن به هدف اصلی، به صورت هوشمندانه استفاده کنیم؛ به طوری‌که با کمترین هزینه بهترین بازدهی را برای کسب‌و‌کار به ارمغان بیاوریم.

ابزارهای موجود در فضای دیجیتال مواردی مانند: ایمیل، پیامک، وب‌سایت، اپلیکیشن، موتورهای جستجو از جمله گوگل، تبلیغات در سایت‌های دیگر، شبکه‌های اجتماعی و … است.

دیجیتال مارکتینگ، استفاده‌ی هوشمندانه از ابزارهای موجود در فضای دیجیتال است؛ به صورتی که به کسب‌و‌کار کمک کند تا به اهداف تعیین شده در بازاریابی دست پیدا کند.

در واحد دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌کنیم؟

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟

اخبار کسب‌و‌کار خود را تا به امروز چطور به گوش مخاطب می‌رساندید؟  کسب‌و‌کار شما در کدام شبکه اجتماعی حضور و فعالیت دارد؟ امروزه اغلب کسب‌وکارها به نوعی از ابزارهای دیجیتال استفاده می‌کنند اما سوال این است که تا به چه اندازه توانسته‌اند از تمام پتانسیل این ابزار برای رسیدن به هدف استفاده کنند؟

در گذشته که تبلیغات محدود به رسانه‌های گران و بزرگی چون تلویزیون و رادیو بود، کسب‌وکارهای کوچک و محلی فضایی برای معرفی خود و محصول یا خدماتشان نداشتند؛ به همین دلیل رقابت با کسب‌و‌کارهای بزرگ و بدست آوردن سهمی از بازار به سادگی ممکن نبود. رشد یک کسب‌و‌کار تنها با صرف سرمایه هنگفت امکان‌پذیر بود. اما در حال حاضر اینترنت و فضای دیجیتال امکان رقابت و رشد را برای هر کسب‌و‌کاری با هر میزان سرمایه فراهم ساخته است. برای موفقیت در بازار کافی است هدفمند و آگاهانه از این ابزار استفاده کنید.

روند استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ آتوبه

ثبت درخواست مشاوره
برگزاری جلسه بریفینگ
ارائه پیشنهادات و راهکارها
تایید نهایی
اجرا

در واحد دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌کنیم؟

طراحی وب‌سایت

وب‌سایت هر کسب‌و‌کاری در واقع شعبه‌ی آن در فضای دیجیتال است. با طراحی وب‌سایت، مخاطبان کسب‌و‌کار شما در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانند از خدمات و محصولات شما مطلع شوند و آنها را تهیه کنند. تیم طراحی سایت در آتوبه، متناسب با گستره و نوع کسب‌و‌کار شما، وب‌سایتی متفاوت و کاربرپسند طراحی می‌کند. طراحی وب‌سایت فروشگاهی، خبری و یا ترکیبی از این نوع وب‌سایتها، همه در آتوبه با بهترین کیفیت انجام می‌شود.

تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال

با تدوین استراتژی، به شما کمک می‌کنیم تا چهره‌ای مناسب از کسب‌و‌کار خود در فضای دیجیتال به نمایش بگذارید. ابزار و کانال‌های مناسب کسب‌و‌کارتان را بشناسید و به طور صحیح در آن بازاریابی کنید و با مخاطبان خود ارتباطی دوسویه بسازید. در مدیریت و نگهداری دارایی‌های دیجیتال راهنما و همراه شما خواهیم بود.

ایده‌پردازی و استراتژی کمپین تبلیغات دیجیتال

اینترنت و فضای دیجیتال، بستر گسترده و به نسبت ارزان‌قیمتی برای تبلیغات در دسترس همه کسب‌و‌کارها قرار داده است. هر کسب‌و‌کاری متناسب با بودجه، نوع مخاطب و هدفی که دارد می‌تواند از انواع روش‌ها و ابزار تبلیغات دیجیتال استفاده کند. تبلیغات کلیکی، بنرهای تبلیغاتی در سایت‌های مختلف، تبلیغات در موتورهای جستجو یا گوگل ادز، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ارسال پیامک و ایمیل تبلیغاتی و… گوشه‌ای از دنیای وسیع تبلیغات در فضای آنلاین است. آتوبه متناسب با اهداف کسب‌و‌کار، کمپین‌های تبلیغاتی را برای اجرا در فضای آنلاین، طراحی و اجرا می‌کند.

بازاریابی شبکه اجتماعی

طبق گزارش HootSuite تا جولای 2022 تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی به 4.62 میلیارد رسیده است. به همین دلیل می‌توان گفت در هیچ دوره زمانی تا به امروز، دسترسی به این تعداد از مخاطبان به آسانی و با هزینه پایین امکان‌پذیر نبوده است.

در کدام شبکه اجتماعی حضور داشته باشم؟ در هر شبکه اجتماعی چطور فعالیت و بازاریابی کنم؟ بازاریابی شبکه اجتماعی، به معنی ساخت یک حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و انتشار هر محتوایی نیست؛ بلکه از انتخاب نام کاربری تا انتشار هر نوع محتوا باید با توجه به اصول و در راستای برآوردن اهداف کسب‌و‌کار باشد. فعالیت حرفه‌ای و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، همانی است که آتوبه برای کسب‌و‌کار شما شایسته می‌داند.

بازاریابی محتوایی

محتوا اگر مناسب و صحیح خلق شود؛ بدون شک بهترین راه برای ایجاد اعتماد و رابطه صمیمی با مخاطبان است. هر نوع محتوا از جمله: ویدئوی تبلیغاتی، پادکست، کاتالوگ، بروشور و حتی محتوای منتشر شده در شبکه اجتماعی در فرایند بازاریابی محتوایی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا به طور صحیح و متناسب با استراتژی کسب‌و‌کار خلق و منتشر شود. آتوبه به پشتوانه تیم تولید حرفه‌ای که دارد؛ انواع ویدئو، انیمیشن، عکس تبلیغاتی، محتوای گرافیکی و متنی را به صورت هدفمند خلق می‌کند.

تولید محتوای خلاقانه

اغلب شنیده‌ایم: «محتوا، پادشاه است»، اما باید اضافه کرد که هر محتوایی پادشاه نیست. برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال، تولید محتوا (محتوای متنی، ویدئو، عکس و…) نقش مهمی دارد. تیم تولید محتوای آتوبه با نگاهی متفاوت به محتوا و چاشنی خلاقیت، محتواهای مناسب با استراتژی کسب‌و‌کار و هدف‌تان تهیه و منتشر می‌کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

به افرادی که در فضای مجازی، به‌ویژه شبکه‌های مجازی، مخاطبان زیادی دارند و به علاوه برای مخاطبان خود تاثیرگذارند، اینفلوئنسر گفته می‌شود. آتوبه با دسترسی به اینفلوئنسرهای حوزه‌های مختلف، آماده ارائه مشاوره و اجرای اینفلوئنسر مارکتینگ در سطوح مختلف، تحلیل و گزارش نتایج است.

بهینه‌سازی یا سئو وب‌سایت

بسیاری از افراد زمانی که سوالی دارند یا به دنبال اطلاعاتی درباره یک محصول هستند، به سراغ جستجو در موتورهای جستجویی مانند گوگل می‌روند. با بهینه سازی وب‌سایت کسب‌و‌کارتان، می‌توانید محصول یا خدمات خود را به عنوان پاسخی برای مشکلات مخاطبان معرفی کنید و آنها را به بازدید از وب‌سایت و اطلاع بیشتر از محصولات دعوت کنید. تیم سئو در آتوبه با روش‌های صحیح، وب‌سایت شما را از نظر فنی و محتوایی برای موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، بهینه می‌سازند. در نتیجه هر زمان افراد، کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌و‌کار شما را جستجو کنند، وب‌سایت شما در اولین نتایج نمایش داده می‌شود.

ما، یعنی تیم دیجیتال مارکتینگ آتوبه، افرادی متخصص در حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ هستیم که جمع شده‌ایم تا با خلاقیت، دانش به‌روز و تجربه، به کسب‌کارها کمک کنیم در فضای آنلاین حضوری موثر و هدفمند داشته باشند. تلاش ما این است که از تمام امکانات فضای آنلاین برای توسعه و رشد کسب‌و‌کارها استفاده کنیم.

اگر به دنبال توسعه کسب‌و‌کار خودتان در فضای آنلاین هستید یا اینکه می‌خواهید کسب‌و‌کار اینترنتی راه بیندازید؛ پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی با کارشناسان آتوبه مشورت کنید. همین حالا درخواست مشاوره ثبت کنید، کارشناسان آتوبه در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.