چون برند شما ارزشمند است

 خورشید شاه برای آخرین بار روی کلید اینتر زد و با خوشحالی گفت: «سمک طرح پیشنهادی تو را خواندم و پسندیدم. استراتژی‌ها هم مشخص شده. حالا همه چیز آماده است تا قوی وارد میدان رقابت در بازار شویم.»

سمک عیار پاسخ داد: «خورشید شاه، عجله نکن که عجله کار شیطان است. ما هنوز هویتی برای کسب‌وکارتان برنگزیده‌ایم. دیگران آن را به چه نامی و چه نشانی خطاب کنند. کمی صبر بنما تا من تدبیری در این کار بیندیشم و نام و نشانی نیکو انتخاب کنم تا باشد در همین روزها به برندی پرآوازه تبدیل شوی.»

لبخند خورشید شاه محو شد. شور و شوق آغاز کار جایش را به سردرگمی داد. دقایقی بعد لبخندی زد و گفت: « من، تو و آتوبه را به عنوان فردی حاذق در کسب‌و‌کار می‌شناسم. پس رشته کار برندسازی در دست توست.»

برندینگ (Branding) چیست؟

تا به حال فکر کردید چرا افراد ترجیح می‌دهند هزینه بیشتری بپردازند تا محصولات نایکی را داشته باشند اما وسایل ورزشی برند متفرقه با همان کیفیت نخرند؟ پاسخ این سوال در مفهوم برندینگ قرار گرفته است. برندینگ یا برندسازی، مجموعه فعالیت‌هایی است که برای ایجاد یک هویت ویژه در ذهن مخاطبان، انجام می‌شود. فرایند برندسازی پیچیده و طولانی مدت است. با طراحی هویت بصری، نام تجاری، پیام، اهداف و چشم‌انداز کسب‌و‌کار شروع می‌شود و با تمام فعالیت‌های کسب‌و‌کار ادامه پیدا می‌کند.

ست‌گادین (Seth Godin)، نظریه‌پرداز مشهور، برند را این‌طور تعریف می‌کند:

«برند، مجموعه‌ای از انتظارات، خاطرات، داستان‌ها و روابطی است که در کنار هم، تصمیم مصرف‌کننده را برای انتخاب و مصرف یک محصول، با وجود رقبای آن، نهایی می‌کند».

برند، با ارزش‌ترین دارایی غیرملموس کسب‌و‌کار است. فرایند برندینگ، تدوین تعدادی استراتژی برای فعالیت‌های مختلف کسب‌و‌کار است؛ به طوری که مشتریان در تمام نقاط تماس (Touch Points) رفتار یکسان دریافت کنند. این امر کمک می‌کند تا به تدریج تصویری از کسب‌و‌کارمان در ذهن مخاطب شکل بگیرد که مدنظر ماست.

بازاریابی و برندسازی چه اهمیتی دارد؟

اگر به فرآیند و ضرورت برندسازی توجه کنیم می‌توانیم تصویری که مایلیم از کسب‌و‌کار ما ماندگار شود را در ذهن‌ها شکل بدهیم، در غیر اینصورت مخاطب ممکن است تصویری بد و غیر شفاف از شما در خاطر بسپارد و به تدریج مشتریان خود را از دست بدهید.

از دلایل اهمیت برندسازی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • ایجاد یک پل ارتباطی قوی با مخاطبان کسب‌وکار؛
  • فراهم کردن بستری برای برندهای بعدی شرکت؛
  • ایجاد وفاداری در مشتریان؛
  • کمک به تولید محصولات و ایجاد خدمات بیشتر؛
  • عمل کردن به‌عنوان یک ابزار در فرایندهای بازاریابی و تبلیغاتی؛
  • ایجاد ارزش ویژه برای برند.

برندسازی چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که پیش از این گفتیم، برندسازی فرایند طولانی‌مدت و مداوم است. حتی پس از اینکه برند در بازار جایگاه کسب کرد؛ همچنان برای حفظ یا تغییر آن باید تصویر برند را در میان مخاطبان سنجید و از فرایندهای برندسازی غافل نشد.

اگر برای برندسازی کسب‌و‌کار نوپا یا بهبود برند خود به آتوبه بیایید؛ در آغاز راه تحقیقات بازار انجام خواهد شد. براساس داده‌های بدست آمده، استراتژی برند تدوین می‌کنیم، هویت برند و هویت بصری را شکل می‌دهیم. نقطه ارتباط کسب‌و‌کارتان با مخاطبان را مشخص می‌کنیم و نحوه رفتار در هر نقطه تماس را مشخص می‌کنیم. از آن پس انتشار هویت برند در تمام رسانه‌ها و نقاط تماس را مدیریت می‌کنیم.

روند استفاده از خدمات برندینگ در آتوبه

ثبت درخواست مشاوره
برگزاری جلسه بریفینگ
ارائه استراتژی برند
ارائه هویت برند و هویت بصری
تعیین نقاط تماس با مشتریان
مدیریت و انتشار هویت برند

تیم بازاریابی و برندسازی آتوبه چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

خدمات مشاوره بازاریابی و تبلیغات

تمام فرایندهای بازاریابی و تبلیغات هر کسب‌و‌کاری باید در راستای استراتژی برند باشد تا لطمه‌ای به برند وارد نشود. تیم آتوبه در مسیر طراحی فرایند بازاریابی و تبلیغات همراه و مشاور شما خواهند بود.

تحقیقات بازار: بررسی اسناد، مصاحبه عمیق، مطالعه بیرونی، بنچمارک

یکی از مهم‌ترین مراحل برندسازی و بازاریابی، تحقیقات بازار است. در تحقیقات بازار از تمام ابزار و روش‌هایی چون مصاحبه، طراحی پرسشنامه، اسناد و داده‌های بازار، بنچمارک و… استفاده می‌شود.

مسیر استراتژی: انتخاب مدل ساخت برند، شخصیت برند، جایگاه‌یابی برند

با طراحی استراتژی برند، تمامی جزئیات برندسازی از مرحله‌ی ساخت برند، تا مسیری که برند باید طی کند تا به جایگاه مدنظر در بازار برسد؛ مشخص می‌شود. شخصیت برند در واقع همان رفتار و گفتار برند است که با نسبت دادن صفات و شخصیت‌های انسانی به برند، تعریف می‌شود. شخصیت برند علاوه بر ویژگی‌های انسانی، ویژگی‌های جمعیت‌شناسی مانند: سن، جنس، شغل، محل سکونت و… هم دارد.

ایجاد نقطه تماس با مشتریان

منظور از نقطه تماس، تمام راه‌ها و محل‌هایی است که مشتریان با برند برخورد و تماس خواهند داشت. بیلبورد، تراکت، محل فروش، وب‌سایت، پیامک‌ها، انواع تبلیغات، ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و حتی بسته‌بندی محصول نقطه تماس با مشتری به حساب می‌آیند.

تدوین کتاب برند

کتاب برند یا برند بوک (Brand Book) سندی است که به عنوان مرجع اصلی استراتژی برند در سازمان استفاده می‌شود. کتاب برند دربردارنده‌ی تمام جوانب هویت برند اعم از هویت بصری، هویت کلامی و نوشتاری، شنیداری و هر آنچه که برند را هویت می‌دهد، است. پس از تدوین کتاب برند، همه افراد موظف هستند تمام فعالیت‌های برند را تحت لوای دستورات کتاب برند طراحی و اجرا کنند.

تدوین هویت برند: هویت استراتژی برند، هویت کلامی و نوشتاری برند، هویت شنیداری برند، هویت بصری برند

در این بخش، تمام وجوه هویت برند اعم از بصری، شنیداری، کلامی مشخص می‌شود تا تمام نمودهای خارجی برند یکسان و متحد به نمایش درآیند.

به مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که کسب‌وکار در محصولات/خدمات خود قرار می‌دهد، هویت برند گفته می‌شود. در اثر وجود این ویژگی‌ها، مشتری در برخورد اول پیامی را از محصول دریافت می‌کند که همان پیام مدنظر کسب‌و‌کار است. هویت برند به عنوان یک خط مشی یکتا، باید در همه محصولات شرکت دیده شود تا تصویری یکسان از برند در همه جا به نمایش درآید.

هویت بصری برند، ویژگی‌های فعلی یک نام تجاری را نشان می‌دهد و در واقع نمود خارجی برند است. می‌توان هویت بصری برند را با استفاده از ارتباطات برند مانند: تبلیغات، بسته‌بندی، شعار تبلیغاتی و … برجسته‌تر ساخت. تیم گرافیک متخصص آتوبه با توجه به تمامی موارد ذکر شده هویت بصری مناسبی را به کسب و کارها ارائه می‌دهد که کاملا متناسب با ویژگی‌های یک کسب و کار و اهداف مشتریان است.

طراحی هویت برند

فرآیند بازاریابی و برندسازی در آتوبه توسط افرادی متخصص و آشنا با کسب‌و‌کارهای مختلف انجام می‌شود. هدف تیم آتوبه در گام اول ساخت برندی شایسته‌ی کسب‌و‌کار شما و در گام بعدی حفظ و ماندگاری جایگاه برند است. برای دریافت مشاوره در زمینه بازاریابی و برندسازی، همین حالا درخواست ثبت کنید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.