چون برند شما ارزشمند است

‌می‌گویند: «یک تصویر، نمایشی از هزاران کلمه است.» با این وصف یک ویدئو که از هزاران فریم تصویر ساخته شده، دریایی از کلمات است.

ویدئو، نور، رنگ، صدا و تصویر ترکیب می‌شود تا یک ایده یا متن را به صورت خروجی تصویری نشان دهد. به همین دلیل مخاطب راحت‌تر با ویدئو ارتباط برقرار می‌کند و آن را به خاطر می‌سپارد. با ساخت یک ویدئوی خلاقانه می‌توان حتی در کمتر از یک دقیقه، پیام کسب‌و‌کار را به مخاطب منتقل کرد به‌گونه‌ای که پیام در ذهنش ماندگار شود و استفاده از محصول یا خدمات شما به خواسته و آرزوی او تبدیل شود.

تا چند سال گذشته تولید ویدئوی تبلیغاتی هزینه و زمان بسیار زیادی نیاز داشت و تنها در رسانه‌های تصویری مانند تلویزیون به نمایش درمی‌آمد که آن هم گران‌ترین رسانه‌ی در دسترس است. به همین خاطر کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط نمی‌توانستند از امکانات و مزایای ویدئوهای تبلیغاتی یا ویدئو مارکتینگ استفاده کنند.

اما امروز شرایط تغییرات زیادی کرده است؛ پلتفرم‌ و رسانه‌های مختلفی مانند شبکه‌های اجتماعی، یوتیوب، وب‌سایت، تبلیغات آنلاین و… بسترهای مناسبی برای انتشار ویدئوهای تبلیغاتی فراهم ساخته‌اند.

 

در بین انواع محتوای تبلیغاتی، ویدئوهای تبلیغاتی ارزش و اهمیت بیشتری دارند؛ چون تحقیقات نشان داده است که مخاطبان با محتوای ویدئویی 1200% بیشتر از محتوای متنی ارتباط برقرار می‌کنند و درگیر آن می‌شوند.

تبلیغات ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ چه مزیت‌هایی دارد؟

از مهم‌ترین مزایای ویدیو مارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اعتمادسازی بیشتر با تبلیغات ویدیویی؛

جذب مخاطب و فروش بیشتر؛

نمایش محصول با جزئیات بیشتر؛

افزایش مدت زمان حضور کاربر در وب‌سایت؛

امکان به‌اشتراک‌گذاری ویدیوها توسط مشتریان؛

انتقال سریع پیام؛

تاثیرگذاری بیشتر محتوای ویدئویی بر مخاطبان؛

بهینه‌سازی نرخ تبدیل کاربر.

واحد تولید رسانه‌ای آتوبه چه خدماتی ارائه می‌کند؟

چگونه تبلیغات ویدئویی موفق داشته باشیم؟

برای موفقیت در تولید و انتشار ویدئوی تبلیغاتی، توجه به استراتژی برند و تبلیغات لازم است تا یک کسب‌و‌کار بتواند با استفاده از تبلیغات ویدیویی به اهداف خود دست پیدا کند.

برای ایجاد استراتژی تبلیغات ویدئویی، باید شش مرحله را درنظر داشته باشد:

  • تعیین هدف تبلیغ

شما باید به این سوال پاسخ دهید که دقیقا چرا به سراغ تبلیغات ویدئویی رفته‌اید و قرار است چه پیامی را منتقل کنید؟

  • مشخص کردن مخاطبان هدف

ویژگی‌ها، نیازمندی‌ها و علایق مخاطب هدف یا همان پرسونای مخاطب خود را بشناسید و متناسب با آن تبلیغات ویدئویی را طراحی و اجرا کنید. در غیر این‌صورت به هدف و نتیجه دلخواه نخواهید رسید و حتی با ضرر روبرو خواهید شد.

  • تدوین و نگارش سناریوی تبلیغات

در نگارش سناریوی تبلیغاتی به فاکتورهای داستان‌پردازی، یعنی: قهرمان، راهنما، مسئله و راه‌حل باید توجه کرد. تبلیغات ویدئویی در ذهن مخاطب ماندگار خواهد بود و به رسیدن به هدف کسب‌و‌کار کمک می‌کند که خلاقیت با چارچوب‌های داستان‌سرایی ترکیب شده باشد. همچنین کیفیت تولید ویدئو از دیگر عناصر موفقیت تبلیغات ویدئویی است.

آتوبه با تکیه به تیم استراتژی و خلاقیت، سناریوی تبلیغات ویدئویی را هدفمند و تاثیرگذار طراحی می‌کند و با کمک ابزار پیشرفته تولید رسانه‌ای انواع محتوای ویدئویی از جمله: ویدئوهای رئال، رئال-موشن، استاپ موشن، انیمیشن، موشن گرافی و…. را با بهترین کیفیت تولید می‌کند.

روند استفاده از خدمات تولید رسانه‌ای آتوبه

جلسه مشاوره و بریفینگ
تدوین استراتژی و سناریو
تایید نهایی سناریو
تولید

موشن گرافیک (Motion Graphic) چیست؟

واژه «موشن» به معنای «پویا» است و به هر نمایشی از کارکترهایی که حرکت دارند اطلاق می‌شود. دنیای انیمیشن تبلیغاتی و تجاری از رشته‌ها و سبک‌های مختلفی تشکیل شده است. «انیمیشن» یک اصطلاح چتر است و تقریباً هر ویدئویی که شخصیت‌های ساختگی در آن حرکت دارند؛ را شامل می‌شود. از مهم‌ترین زیر مجموعه‌های انیمیشن می‌توان به موشن گرافیک و استاپ موشن اشاره کرد.

موشن گرافیک‌ ویدیوهای انیمیشنی هستند که در آن‌ از طرح‌ها و تصاویر گرافیکی متحرک در کنار هم استفاده شده تا پیامی به مخاطب ارسال شود. انتقال پیام و محتوا از طریق موشن گرافیک بسیار جذاب‌ و تاثیرگذار است. همچنین در طراحی و تولید موشن گرافیک و استاپ موشن، عرصه‌ی گسترده‌تری برای بروز خلاقیت وجود دارد و محدودیت‌ها کمتر است. همچنین ویدئوهای موشن گرافیک با هزینه کمتری نسبت به ویدئوهای رئال قابل طراحی و اجرا هستند.

موشن گرافیک در فازهای مختلفی اجرا می‌شود، از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوگو موشن (Logomotion)

لوگوی متحرک یک گام از لوگوی ثابت جلوتر رفته است. استفاده از لوگوی متحرک شما را حرفه‌‌ای‌تر نشان می‌دهد و باعث می‌شود برند کسب‌و‌کار شما در ذهن‌ها ماندگار شود.

کمیک موشن(Comic Motion)

عصر دیجیتال، مفهوم کمیک موشن را به دنیا آورد. کمیک موشن فرایندی است که در آن کمیک­ بوک­‌های دوبعدی متحرک می­شوند و از کمیک بوک­‌های مرسوم فراتر می‌روند.

اینفو موشن (Infomotion)

اینفوموشن تلفیقی از اینفو گرافیک و موشن گرافیک است. اینفوگراف‌ها از شکل، نقشه، نمودار، جدول و متن تشکیل شده‌اند تا مسائل پیچیده را به ساده‌ترین شکل ممکن بیان کنند. اینفوموشن تاثیرگذاری بیشتری نسبت به اینفوگرافیک دارد چون در آن حرکت و نریشن هم وارد شده است.

پست و استوری موشن

 کسب‌و‌کارها در اینستاگرام برای جذب بیشتر افراد از استوری و پست موشن استفاده می‌کنند.

رئال موشن (Realmotion)

رئال موشن ترکیبی از فیلم‌های رئال و موشن گرافیک است.

پوستر موشن (poster motion)

افزودن حرکت و صدا به پوستر، به طرح جان می‌دهد و جذابیت به وجود آمده در آن، حس تفکر و کنجکاوی مخاطب را تحریک می‌نماید.

فوتوموشن (Photomotion)

منظور ما از فوتوموشن، ترکیبی از عکس و المان‌های انیمیشنی است که اغلب برای معرفی یک «محصول» استفاده می‌شود.

استاپ موشن (Stop Motion) چیست؟  

استاپ موشن، جادوی حرکت دادن به اشیا حقیقی به جای نقاشی و کاراکترهای نرم‌افزاری است تا ایده را به یک انیمیشن جذاب و خلاقانه تبدیل کرد و پیام را به واسطه‌ی آن انتقال داد.

تفاوت استاپ موشن با موشن گرافیک

موشن گرافیک اغلب با حرکت دادن به اشیا انتزاعی، متن و دیگر عناصر طراحی گرافیکی همراه است. اما در استاپ موشن، با اشیا واقعی سر و کار داریم. به همین علت این سبک از انیمیشن در تبلیغات تجاری برای مخاطبان ملموس‌تر و جذاب‌تر است زیرا مخاطب با اشیای واقعی مواجه می‌شود و ارتباط و اعتماد راحت‌تر شکل می‌گیرد.

مدت زمان یک استاپ موشن تبلیغاتی به سفارش کارفرما و پیامی که باید منتقل شود، وابسته است. با این وجود زمان استاندارد استاپ موشن تبلیغاتی اغلب یک دقیقه است. استاپ موشن سبک‌های مختلفی دارد که نسبت به نیاز یک سبک یا ترکیبی از چند سبک اجرا می‌شود.

انواع استاپ موشن

برای طراحی و اجرای تبلیغات ویدئویی به اطلاعات اولیه‌ای از کسب‌وکار نیاز است که طی جلسه بریفینگ، به دست می‌آید. پس از شنیدن نیازهای کسب‌و‌کارتان، شما نگرانی نداشته باشید، تیم خلاقیت آتوبه، سناریو را تدوین می‌کنند و به شما اطلاع خواهند داد. پس از تایید سناریو، واحد تولید رسانه‌ای برای اجرای وارد میدان می‌شود.

اگر برای کسب‌و‌کار خود تصمیمی دارید ویدئو بسازید اما هنوز در مورد چگونگی و جزئیات آن مطمئن نیستید، یا در مورد تولید ویدئوهای تبلیغاتی سوالی دارید، متخصصان آژانس تبلیغاتی آتوبه، پاسخگوی سوالات و مشاور شما هستند. همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان آتوبه در کوتاه‌ترین زمان با شما تماس بگیرند.