چون برند شما ارزشمند است

خورشید شاه، سمک عیار را به بارگاه فراخواند و از او خواست در مقوله‌ی سامان‌دهی امور کسب‌و‌کارش یاری برساند. سمک عیار به خورشید شاه گفت: «ای قبله‌ی عالم! در همان ابتدای راه از من یاری خواستی و من با تو عهد برادری بستم که در مسیر سامان گرفتن کسب‌و‌کار، یار و غمخوارت باشم. هیچ بد به دل راه مده که چاره‌ی کار دانم.»

سمک نزدیک‌تر رفت و ادامه داد: «پادشاها! به خاطر داری که در پیکارها چطور پیروز می‌شدیم؟ پیش از شروع نبرد و قدم گذاشتن در میدان، شبانه به دل جماعت حریف می‌رفتم و اوضاع را می‌سنجیدم. میدان نبرد، نیروهای حریف و پستی‌ها و بلندی‌های زمین را می‌دیدم. بعد می‌نشستم و بهترین نقشه را برای پیروزی در نبرد می‌چیدم و فردا پیروزی از آن ما بود. حالا هم نباید بی‌گدار به آب زد. من به دل بازار می‌روم و وقتی که استراتژی درخور کسب‌و‌کار یافتم؛ آنگاه وارد میدان خواهیم شد.»

خورشید شاه لبخندی زد و گفت: «آفرین بر تو! استراتژی برگِ برنده‌ی ماست.»

استراتژی چیست؟

استراتژی کسب‌وکار در واقع یک طرح جامع سازمانی هست که مشخص می‌کند هر کسب‌وکاری برای رسیدن به اهداف استراتژیک خود باید چه مسیری را طی کند و چه کارهایی را انجام دهد. به عبارتی دیگر، استراتژی کسب‌وکار یک برنامه عملیاتی است که برای دستیابی به یک هدف خاص طراحی می‌شود و به ما در مقابل رقبا قدرت و تمایز می‌دهد.

استراتژی موثر است که بتواند کسب‌و‌کار را در راستای درستی، توسعه دهد. یک مزیت رقابتی در مقایسه با رقبا برای کسب‌و‌کار طراحی یا مشخص کند. برای تدوین استراتژی کسب‌و‌کار، ابتدا باید رقبا و بازار را سنجید، تحلیل کرد و سپس متناسب با نتایج حاصل از داده‌های جمع‌آوری شده، استراتژی برای کسب‌و‌کار تدوین کرد.

تدوین استراتژی هم برای کسب‌و‌کارهای نوپا ضروری است و هم کسب‌و‌کارهای با سابقه. حتی افرادی که تصمیم دارند با سرمایه‌ای که دارند کسب‌و‌کاری راه بیندازند؛ بهتر است بعد از تحقیقات بازار، به سراغ تدوین استراتژی بیایند؛ تا از همان ابتدای مسیر، گام‌های حساب‌شده بردارند و از هدر رفت سرمایه پیشگیری کنند.

استراتژی بازاریابی به کسب‌وکارها کمک می‌کند که فروش خود را افزایش دهند و جایگاه برند خود را در بازار تثبیت کنند. استراتژی بازاریابی، مسیر اجرائی همه اهداف بازاریابی را در قالب یک برنامه جامع و شفاف مشخص می‌کند. استراتژی بازاریابی با هدف بالا بردن بازدهی بودجه بازاریابی و ارتباط موثرتر با مخاطب تدوین می‌شود. موثرترین استراتژی بازاریابی، تمام جوانب بازاریابی را در نظر می‌گیرد و تمامی اهداف بازاریابی یک کسب‌وکار را یکپارچه می‌کند. استراتژی بازاریابی سندی است که از آن برای سنجش میزان اثربخشی برنامه‌های بازاریابی استفاده می‌کنند.

تدوین استراتژی بازاریابی

در استراتژی ارتباطی و تبلیغاتی، مشخص می‌کنیم که رفتارهای تبلیغاتی و ارتباطی که کسب‌و‌کار در نقاط تماس (Touch Points)  با مخاطبان دارد؛ چگونه رفتار کند. در این بخش نحوه‌ی پاسخگویی به مشتریان در ارتباطهای تلفنی، نوشتاری، شبکه‌های اجتماعی و … مشخص می‌شود.

یکی دیگر از خدمات واحد استراتژی در آتوبه، طراحی محصول و خدمت متناسب با بازار و نیاز مخاطب است. از داده‌های تحقیقات بازار، رقبا و مخاطبان استفاده می‌کنیم تا محصول با تمام جزئیات مانند: بسته‌بندی، نحوه ارائه و نام مشخص شود.

ارزش ویژه، ارزشی است که یک شرکت به واسطه محصولات یا خدمات خود بدست می‌آورد. ارزش ویژه در واقع همان دلیلی است که با وجود قیمت بالاتر محصول نسبت به رقبا، مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند. در واحد استراتژی آتوبه، تلاش می‌کنیم برای برند و محصولات شما، ارزش ویژه بیافرینیم.

در استراتژی رسانه، مشخص می‌کنیم که در هر کمپین از کدام رسانه برای انتقال پیام به مخاطب استفاده می‌کنیم.

مانند بسیاری از خدماتی که در آتوبه ارائه می‌شود؛ برای تدوین استراتژی کسب‌و‌کار شما کافی است که در همین صفحه درخواست خود را ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید. در اولین فرصت جلسه بریفینگ (آنلاین، حضوری) برگزار می‌کنیم. پس از آن شما می‌توانید استراحت کنید تا در موعد مقرر در جلسه‌ای پیشنهادات و استراتژی تدوین شده، برای شما ارائه شود.

ثبت درخواست مشاوره
جلسه بریفینگ
جلسه ارائه استراتژی
تایید نهایی

تیم استراتژی آتوبه، با دانش و تخصصی که در طراحی و مدیریت کسب‌و‌کارها دارند؛ نقشی فراتر از مشاور و استراتژیست کسب‌و‌کار شما بازی خواهند کرد. ما از نقطه شروع مسیر، همراه شما هستیم تا از پستی‌ها و بلندی‌ها با موفقیت عبور کنید. اگر می‌خواهید برای رشد کسب‌و‌کارتان، حساب‌شده قدم بردارید و از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنید؛ یک درخواست مشاوره برای استراتژی کسب‌و‌کار ثبت کنید. همکاران ما در کوتاهترین زمان با شما تماس می‌گیرند.